Horlama Burun Bandı - Horlama İçin Burun Bandı - Horlama Önleyici Burun Bandı

Burun bantları ile horlama önlenebilir mi? - Uzman TV

Burun bantları ile horlama önlenebilir mi? - Uzman TV

Burun bandı (nazal strip, eksternal nazal dilatatör strip ya da nazal dilatatör strip), burun derisine yapıştırılarak, burun deliklerini genişleten ve burun tıkanıklığının geçici tedavisinde kullanılan materyallerdir.

Burun bantları ile horlama önlenebilir mi? - Uzman TVBurun bantları, atların egzersiz ve koşu mesafesinin arttrılması, koşma esnasında akciğerlere kanama riskinin azaltılması ve yarış sonrası dinlenme süresinin kısaltılması amacıyla da kullanılmaktadır. Fotoğrafta, sahibine yarış kazandırmış ve burun bandı olan bir at görülmektedir (Kaynak: California Chrome's Nasal Strips Once a Hit Among Humans, Too)

Burun bantları ile horlama önlenebilir mi? - Uzman TVYandaki fotoğrafta, 2014 Boston Maratonu Koşusu' nda kazanan Meb Keflezighi' nin yapıştırdığı burun bandı görülmektedir. Burun bantlarının, şnsanalrda perfromans artışı yaptığına dair kesin bir çalışma yoktur. Bu yarışmacı bir sonraki yıl burun bandı kullanmamıştır. Burun tıkanıklığı ve burun kanatlarında çökme olan sporcular için bu aparatlar faydalı olabilir (Kaynak: California Chrome's Nasal Strips Once a Hit Among Humans, Too).

Burun bantları sadece burun tıkanıklığını geçici olarak rahatlatabilir. Boğaz bölgesindeki havayolu darlıklarında etkisizdir. Bazı burun bantları, abartılı ve bilimsellikten uzak "horlamaya son burun bandı" sloganı ile satılmaktadır. "Burun açma bandı" olarak satılan bu ürünlerin etkisi, fonskiyonel burun ameliyatlarından farklı olarak geçicidir.

Burun bandı faydaları, burun tıkanıklığı sorunu yaşayan hastalarda, grip, allerji gibi ilave hastalıklar eklendiğinde ameliyat dışı geçici burun tıkanıklığı şikayetinin azaltılması ve geçici de olsa uyku kalitesinde artışın sağlanması olarak özetlenilebilir. Burun bantlarının sportif faalitelerdeki kapasite üzerine etkisi net olarak kanıtlanmamıştır (Kaynak >> Nasal strip - Wikipedia, the free encyclopedia).

Burun bandı fiyatı, farklı markalar ve ürünlere göre değişmekle birlikte; 10 tanesi 4-25 tl arasında değişmektedir. İnternet ortamında ve marketlerde burun bandı fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Burun bandı fiyat listesini, yurtdışı alışveriş sitelerinde de inceleyebilirsiniz.

Breathe Right Burun Bandı

Breathe Right Burun Bandı

Aşağıda bazı burun bantları ve satış yapılan linkleri bulabilirsiniz:

medifine burun bandı
bioflex burun bandı
better breath burun bandı
Breathe Right burun bandı
StopEver burun bantları

Burun bandı kullanımı, burun kanatları burun bandının üzerine yapışkanlı tarafının yapıştırılması şeklinde özetlenilebilir. Burun bandı kullanımı ile ilgili video izlemek isterseniz >> How To Apply Breathe Right Nasal Strips - YouTube

Bu ürünler dışında, siyah nokta temizleyici burun bantları da bulunmaktadır (örneğin: gratis burun bandı, cettua burun bandı, essence burun bandı, watsons burun bandı ...).

Burun Bandı Tarihçesi!

"Burun bantları nasıl icat edildi?" şeklinde düşünebilirsiniz. 1988 yılında allerji ve septum deviasyonu nedeniyle ciddi burun tıkanıklığı sorunu olan Bruce Johnson tarafından Breathe Right® nasal strips icat etti ve patentini aldı. İlk olarak 1997 'de üretilmeye başlanmış olan bu ürün 2006 yılında GlaxoSmithKline Firması tarafından üretim hakkı satın alınarak milyonlarca insanın bu ürünle tanışması sağlanmıştır (ayrıntılı bilgileri "GSK: Breathe Right® Nasal Strips: An Innovation Success Story" linkinde bulabilirsiniz.). At sürümü ilk olarak 1999' da at yarışlarında alenen kullanılmış ve 2000 yılında Yaz Olimpiyatları' nda kullanılmştır. Atlar koşarken, burun deliklerinden aldıkları havaya bağımlıdır ve burun deliklerinin nefes alma esnasında, kapanmasına engel olan ya da çapını genişleten bu ürünler, hayvanlarda kapasite artışına neden olabilmektedir.

Atlarda koşu kapasitesinde ciddi artış sağladığı idda edilen "FLAIR® Equine Nasal Strips" linkine tıklayarak ürünü inceleyebilirsiniz. İnsanlarda, minimal travmatik fonksiyonel burun ameliyatları burun bandı etkisini kalıcı olarak zaten sağlamaktadır.

Kalıcı Burun Bandı Etkisi Sağlayan Burun İmplantı : "Breathe Implant àWengen"

Breathe Implant àWengenBreathe Implant àWengen

Bir Alman medikal ürün firması tarafından geliştirilen, burun içerisine yerleştirilen ve kalıcı burun bandı etkisi sağlayan titanyum implant "Breathe Implant àWengen" kalıcı olarak burnun en dar hava yolu bölgesi olan nazal valv bölgesinin açılmasını sağlamaktadır.

Bu ürün ile ilgili ayrıntılı bilgileri ve uygulama videosunu aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz:

www.kulakburunbogaz.info/Burun-ici-implant.html
Breathe Implant àWengen – nasal valve implant
Breathe-Implant Surgery: a new titanium implant for the ...
à Wengen Breathe Implant What's new in Oto ... - Karl Storz 

 

Videolar